Bir daire almanın ateşli hayali

zenrcade

Active member
Felicia Russo, arkadaşlarının ona sakin göründüğünü söylediğini söyledi. Ama içten içe çıldırdığını söylüyor: Apartman araması geceleri onu ayakta tutuyor.

Sorunun bir parçası da şu: Son zamanlarda yeni yürümeye başlayan çocuk yatağında uyuyor.

40 yaşındaki Bayan Russo, altı yıl boyunca Queens'te, büyüdüğü Long Island'daki New Hyde Park civarındaki Cape tarzı bir evin birinci katında yaşadı. Bu alan için ayda 1.400 dolar ödedi ancak buradaki kira kontratı Mart ortasında sona erdiğinden kendine ait bir yeri olmadı.

Birkaç hafta yakınlardaki bir arkadaşının evinin bodrumunda yaşadı. Artık ailesinin evinde kira ödemeden yaşıyor ve 5 yaşındaki cesur oğlu MJ Korol ile aynı odada uyuyor. Onun için bir yürümeye başlayan çocuk yatağı ve kendisi için bir şişme yatak hazırlıyor, ancak o, yatağı değiştirecekleri için yatağı tercih ediyor.

Bayan Russo, üç kız kardeşi ve bir arkadaşının da evde yaşaması nedeniyle alanın kısıtlı olduğunu söyledi.

İstemiyordu ama bütçesi dahilinde (1.600 dolara kadar) bir stüdyo veya tek yatak odalı daire arayışı başarısızlıkla sonuçlandı.

“Bir yer bulmanın bu kadar zor olacağı hakkında hiçbir fikrim yoktu. NYU Langone'deki operasyonlarda çalışan Bayan Russo, “Her şey çok pahalı, örneğin 1.200 dolarlık kiralık odalar, sadece birinin evindeki odalar gibi” dedi. “Sadece hiçbir şey yok. Bu delilik.”

Bayan Russo, avına yardım etmeleri için arkadaşlarını ve meslektaşlarını görevlendirdi.

“Tanıdığım herkese sordum” dedi. “Akşamları kısa mesajlarıma veya kişilerime bakıyorum ve 'Ah, henüz bu kişiye sormadım' diyorum.”

Bir Facebook hesabına kaydoldu, Craigslist'te bir daire ilanı yayınladı ve konut arayan bekar ebeveynleri birbirine bağlamayı amaçlayan bir web sitesine göz attı. Geç saatlere kadar uyanık kalıp çevrimiçi tekliflere göz atıyor.

Gönderdiği birçok mesaj cevapsız kalıyor. Yanıt verenlerden bazıları, Rebar adlı 9 yaşındaki beagle karışımı köpeğini yanına almak istemedi. Diğerleri çocuğu olan bir kişiye kiralamayı reddetti.

“Çocuk yok, köpek yok mu? Herkesten kurtulacağım” Bayan Russo üzgün bir kahkahayla söyledi. “Tanrım, dostum, hiçbir şeye sahip olamam.”

Eyalet yasalarına göre ücretler 20 ABD dolarıyla sınırlı olmasına rağmen, insanlardan 150 ABD dolarına kadar dosya ücreti talep eden birçok olası dolandırıcılığa tanık oldu.

0 $ | New Hyde Park, LONG ISLAND

Felicia Russo, 40 ve MJ Korol, 5

Meslek: NYU Langone'daki Perlmutter Kanser Merkezi'nin İdari Direktörü.

Yemek pişirme konusuna gelince: Bayan Russo, Long Island, Levittown'da özel girişi olan bir stüdyo daire için 1.200 dolarlık bir liste buldu. Ama sonra mutfağın olmadığını fark etti. “Bir fritözüm var ama mutfağa ihtiyacım var” dedi. O ve MJ kek ve yumurta yapmaktan hoşlanıyorlar. Sebzeleri soyup doğramasına yardımcı olabilecek tezgahlara erişim için özel olarak yapılmış basamaklı bir taburesi var.

Son bir yaşasın: MJ'in doğum günü Şubat ayındaydı ve Bayan Russo bir hafta sonu New Hyde Park'taki eski evinde ona iki parti düzenledi: biri okul arkadaşlarıyla, diğeri aile üyeleriyle. MJ'in isteği üzerine tema, YouTube'da tuvaletlerden insan kafalarının çıktığı bir web dizisi olan “Skibidi Toilet” idi. Bayan Russo, gösterideki karakterlerin yer aldığı çıkartmalar, süslemeler ve kek süsleri elde etti ve atıştırmalıkları klozet şeklindeki seramik kaplara yerleştirdi.

Bayan Russo, Long Island, White Plains ve New Jersey'deki yerleri araştırdı, ancak şehir sınırları içinde, ideal olarak New Hyde Park içinde veya yakınında kalmayı tercih ediyor.

“Şehrin okullarını seviyorum” dedi.

MJ, şehrin 3-K programına katıldı ve şu anda evrensel okul öncesi programında yer alıyor. Bayan Russo, eğer anaokulu öğrencisi olmaya uygunsa, gelecek yıl onu şehrin ücretsiz yaz kampına kaydettirmek istiyor. Ailesi ayrıca MJ'i her gün okuldan alıp evlerine getirerek çocuk bakımıyla ilgileniyor.

Bayan Russo bir süreliğine bir eğlence aracı veya gezi karavanı almayı düşündü. Bir satıcıyı ziyaret etti ve gördüklerinin kalitesinden etkilendi.

“Bu karavanlar çok güzel; mutfaklar, depolar ve banyolar” dedi. “Aman Tanrım, bunlar gördüğüm bazı dairelerden veya kiralık odalardan daha güzel diye düşündüm.”

Ancak işin lojistiğini öğrenince yeniden düşündü: içme suyuna erişim, aracın düzenli olarak taşınması, çöplerin imhası ve elektrik bulma.

“İyi bir fikir gibi görünüyor, ancak uzun vadede iki kat çabayla bir apartman dairesi kadar pahalı olacağını düşünüyorum” dedi. “Bu benim yaşam tarzım değil.”

Bu arada süreç ne kadar moral bozucu olsa da yoluna devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Calverton, Long Island'da umut vaat eden bir mülke giderken buranın 55'ten fazla nüfuslu bir topluluk olduğunu fark etti. Kilitleme telaşı yüzünden bu ayrıntıyı kaçırmıştı. Arabayı durdurup ağlamaya başladı.

MJ arka koltuktan onu teselli etmeye çalıştı.

“'Anne, 10'a kadar say. 10 derin nefes al, tamam mı?' diyor. O da benim için sayıyor ve şöyle diyor: “Tamam, ağlıyor musun?” Bayan Russo, “Her şey düzelecek” dedi. “Ben de 'Umarım öyledir Bubs. Bunu düzeltmeye çalışıyorum.'”