Ev Barı Nasıl Kurulur: Alkollü İçecekler, Züccaciye ve İhtiyacınız Olan Araçlar

zenrcade

Active member
Çok fazla içici olmasanız bile, ev barı kurmaya zaman ayırmaya değer.

Neden? New York City'den bir iç mimar olan 38 yaşındaki Jessica Schuster, “Bu, insanların iyi vakit geçirmesini önemsediğinizi gösteriyor” dedi. “Ben de çok fazla içen biri değilim ama evde bar sahibi olmayı seviyorum çünkü eğlendirmeyi seviyorum.”

Bayan Schuster, büyük evleri olan müşteriler için sıklıkla göz alıcı yerleşik barlar tasarlıyor. Ancak abartılı bir alana ihtiyacınız yok: Hemen hemen her düz yüzeye düzgün bir bar kurmak kolaydır.

Bayan Schuster, “Mutfak adanızı, daha büyük bir yuvarlak yan masayı veya başka bir şeyi kullanın, istediğiniz zaman bir ev barı kurabilirsiniz” dedi. “Sadece bu konuda yaratıcı ol.”

Bayan Schuster bunu nasıl yaptığını göstermek için yakın zamanda SoHo çatı katının yemek odasındaki vintage Jacques Adnet büfesinin üzerine bir bar kurdu.

Yüzeyi hazırlayın

Konumu seçin: Eğlendirmeyi planladığınız odadaki herhangi bir konsol masası, dolap veya dolap çalışabilir. Bayan Schuster, “Yemek masasının bir kısmına bile oturabilir” dedi.

Boş bir sayfa oluşturmak için tüm dağınıklığı ve tozu temizleyerek yüzeyi temizleyin. Daha sonra tepsileri ekleyin. Barı için Hermès'ten vintage bir hasır tepsi ve Christian Dior'dan gümüş bir tepsi kullanan Bayan Schuster, “Çok şık görünüyor” dedi.

Kaç tanesinin sığdığına bağlı olarak, bir tepsiyi şişeleri tutmak için, diğerini cam eşyalar için ve üçüncüsünü ise çalışma yüzeyi olarak kullanabilirsiniz.

Şişelerinizi iyileştirin

Sahip olduğunuz her şişeyi sergilemenize gerek yok; özellikle bazıları gösterişliyse veya onlarca yıl önce satın aldığınız son birkaç onsluk içkiyi içeriyorsa.

Çekici bir sunum için seçmeniz yeterli. Bayan Schuster, cin, votka, tekila, viski ve alkolsüz seçenekler de dahil olmak üzere farklı zevklere uygun bir seçim sunmaya çalışın, “ancak en güzel özel şişeleri seçin” dedi.

En sevdiği ambalajlardan bazıları Solento tekilasından geliyor. “Şişeleri bana vintage parfüm şişelerini hatırlatıyor” dedi. “Eğlendirdiğimde her zaman iyi karşılanıyorlar.”

İlginç gözlükler seçin

Farklı içecek türleri için farklı türde bardaklar sağlayın. Ayrıca günlük bardaklarınızı ve meyve suyu bardaklarınızı kullanmayın; bu, sıra dışı şekillere, renklere ve desenlere sahip vintage bardaklar da dahil olmak üzere ilginç parçaları misafirlerinizle paylaşma fırsatıdır.

Benzersiz cam eşyalar toplamaktan hoşlanan Bayan Schuster, “Her zaman kapsamlı bir sete sahip olmanıza gerek yok” diyor. “Karıştırıp eşleştirebilirsiniz.”

Araçları sağlayın

Mutfağa koşmanıza gerek kalmadan içecekleri karıştırmak için ihtiyacınız olan doğru aletlere ve ekstralara sahip değilseniz şişelerin ve bardakların pek bir faydası yoktur.

Listenizde neler olmalı? En azından bir kokteyl çalkalayıcı veya bar kaşığıyla karıştırma bardağı, buzla dolu bir buz kovası, bir jigger ve bir tirbuşon.

Antika eşyalara veya hikayesi olanlara bakmaya değer. Bayan Schuster, bardak çalkalayıcısını ve buz kovasını Paris bit pazarında bulduğunu belirterek, “Bara vintage parçalar katmayı seviyorum” dedi ve sohbet konusu oldu.

Ayrıca masaya narenciye dilimleri dolu kaseler koymayı da seviyor. “Portakalları, limonları ve limonları doğradım çünkü bunlar bara renk ve doku katıyor” dedi. “Onları dilimler halinde yapıyorum çünkü bu şekilde meyve suyunun dilimler yerine içeceğin içine geçmesini sağlayabilirsiniz.”

Stil ver

Son dokunuş: barınıza görsel bir çekicilik kazandıran dekoratif objeler.

Bükülmüş bir balmumu külahına Il Buco Vita'dan bronz bir şamdan ve heykelsi kompakt kaseler ekleyen Bayan Schuster, “Stillendirin” dedi.

Ve en önemlisi: “Her zaman taze çiçeklerim olur” dedi.

Bunları vintage İskandinav vazolarında sergilemeyi seviyor. Bu sefer çiçekleri farklı türlere bölerek aranjmanı basit tuttu; bir vazoya gelincikleri, diğer vazoya laleleri koydu.

Çiçekler kokteylleri daha iyi hale getirmeyebilir ancak özel günlere katkıda bulunurlar.

“Barınızın işlevsel olması gerekiyor ama aynı zamanda düşünceli bir sunuma da sahip olması gerekiyor” diye açıkladı. “Bu harika bir an.”

Konut emlak haberleriyle ilgili haftalık e-posta güncellemeleri için buradan kaydolun.